top of page
Prova Yapan Aktörler
MTA LOGO.png

Müzikal Tiyatro Atölyesi (MTA), Tamer AYKUT tarafından Ankara'da kurulmuş bir sahne sanatları eğitim ve uygulama atölyesidir.  Bünyesinde amatör veya yarı profesyonel tiyatro oyunları & müzikal oyunlar üreten ve uygulayan bir atölye bulundurmakla birlikte, alanında deneyimli eğitimciler ile birlikte oyunculuk eğitimleri de vermektedir. 

Hobi Oyunculuk Eğitimleri , 
Konservatuvar Sınavlarına Hazırlık , Kamera Oyunculuğu Eğitimi , Birebir Oyuncu Koçluğu, Diksiyon & Fonetik Eğitimi , Temel Müzik Teorisi ve Şarkı Söyleme ve daha bir çok eğitim, uygulama, atölye ve çalıştayına,
2021-2022 Sanat Sezonunda ALT SAHNE ev sahipliğinde devam etmektedir.

 

eğitmenlerimiz

96d7d5_7ad1e4a3126c4922821be414ae699201.webp

TAMER AYKUT

Kurucu & Eğitmen

İstanbul'da doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda şan-opera ve oyunculuk eğitimi aldı. 1983 yılında opera yüksek mezunu olarak profesyonel çalışma hayatına başladı ve Devlet Opera Balesine solist sanatçı olarak atandı. O günden başlayarak aynı zamanda özel tiyatro çalışmaları ve eğitmenlik de yapan Aykut, birçok opera, müzikal ve tiyatrolarda rol aldı. 
 

Antalya Devlet Opera ve Balesi kurucu müdürlüğünü üstlenerek 3 yıl boyunca bu görevi yürüttü.​ News ile Milliyet gazetelerinde ve birçok sanat dergisinde sanat editörlüğü yaptı ve "Parantez" adı altında haftalık köşe yazıları yazdı. 

Yazdığı ve aynı zamanda yönettiği; "Seni Seviyorum", "Yoksa Sanat mı?", "Son Star", "Eyvah !.. Dostum Var...", "Hayırdır İnşallah" adlı müzikal ve oyunlar; Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu, ODTÜ Uluslararası Sanat Festivali ve çeşitli sahnelerde sergilendi. Son yazdığı "Kulis" adlı tiyatro oyununun çalışmalarına 2022 sezonu içinde başlanacaktır.

 

Tamer Aykut ayrıca "Türkan", "Canan", "Kanıt", "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Muhteşem Yüzyıl", "Beni Affet", "Acemi Anneler" gibi bazı televizyon dizilerinde rol almıştır.

Sanatçı; evli ve iki çocuk babasıdır.

93f56d42-af2c-474a-a1eb-ef37d47919fa.jpg

MELİS YILDIRAN

Ankara doğumlu tiyatro ve dizi oyuncusu.

Eğitimine Ege Üniversitesi'nde Grafik Tasarım okuyarak başladı. Orada okurken bir arkadaşının ısrarı üzerine Müjdat Gezen sanat merkezinden eğitim aldı. Aldığı eğitimi pekiştirmek için Dokuz Eylül Üniversitesi Radyo Televizyon öğrencilerinin mezuniyet tezlerine yardım etti ve kamera önü oyunculuk eğitimini oynadığı kısa filmler ile geliştirdi. Bununla beraber bir ajans aracılığı ile bazı dizi ve reklam filmlerinde yardımcı oyuncu olarak yer aldı.

İzmirde eğitimini tamamladıktan sonra Ankara'ya döndü ve Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaratıcı Drama kursunun tüm kurlarını başarıyla bitirdi.

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü'nde okumaya hak kazandı ve 2017 yılında mezun oldu.

Öğrenciliğinden başlayan oyunculuk hayatı, tiyatrolarda ve dizilerde sürmeye devam etmekte. Deneyimlerini, konservatuvara hazırlanan öğrencilere ve sahnede olmayı hobi edinmiş gençler ile paylaşmaktadır.

Eğitmen

iletişim

Mesajiniz Iletilmistir

bottom of page